Каде да патувате во 2019 година?

Каде да патувате во 2019 година?

Куба

Полека од 2016 година, американските туристи почнаа да одат во Куба повторно, по половина век на лоши односи помеѓу САД и Куба. Но, како што се повеќе и повеќетуристи го посетуваат островот, новата граница на посета на Куба  се повеке се движи надвор од Хавана. Одете во истражувањето на некои помали градови во Куба за повеќе автентично искуство. Одете во Санта Клара, Holguin, Camaguey и Варадеро. Неодамнешната смрт на Фидел Кастро само нагласи колку оваа земја продолжува да се менува. Додека може, треба подобро да ја запознаеме.

Каде да патувате во 2019 година?

Скандинавија: Норвешка, Финска, Шведска

2019 е прогласена за година на велосипедизам по градските улици и лоцирање во  хотели, а има и специфичен туризам за авантури во нордијските села. Благодарение на новите програми ,  прифатливите трансатлантски летови, доаѓањето во хотели од мраз во текот на целата година, и финските туристички иницијативи кои ги покануваат патниците добро да се релаксираат во познатите сауни. Пробајте патување од 100 километри од Гетеборг до границата со Норвешка. Или појдете до Шведска од Норвешка преку фјорд. Финска? Сменете го ноќениот живот за живот во природата.

Каде да патувате во 2019 година?

Хрватско крајбрежје

Дестинации како Хвар и Дубровник веќе се добро познати на патниците. Сега им кажуваме на луѓето да се разгрануваат на еден од многуте острови во земјата и далечните рибарски села. Тричасовно возење со траект од Сплит е Вис, планинскиот остров најдобро се истражува со скутер, се јадат свежи морски плодови, погледи кон мирните заливи. Може да се качите на друг ферибот и да се упатат кон островот Корчула . Нејзините вински подруми ја зголемија  популарноста. Обидете се да ја посетите  Истра. Не е премногу далеку од Трст во Италија. Тој е познат и по неговата добра храна и римскиот амфитеатар од првиот век. И назад во близина на Сплит, Бред Пит наскоро ќе отвори луксузно одморалиште во Заблас. Ветувајќи дека ќе ја трансформира плажата на малиот град во место за атрактивни активност. Дојдете таму и следната година, пред да го направат тоа папараците.

Каде да патувате во 2019 година?

Буенос Аирес

Градска програма на културни настани што ќе ги поврзат локалните таленти со меѓународниот уметнички свет. Ресторани и барови во Буенос Аирес, исто така, добиваат инвентивен развој. Посетете го ресторантот на познатиот готвач Gastón Acurio La Mar. Резервирајте соба високо над Пуерто Мадеро по летото 2019 година, отворајќи го 53-тата приказна, хоризонтално преобразувачката форма на хотелот Алвеар и престој. Ќе има 159 соби и апартмани и сè, од млечен бар до кошер ресторан.

Ако сеуште не сте одлучиле каде летото , тие се нкои од вонсериските опции кои можат да се најдат и во текот на летото а ништо не губата ако сега резервирате и за есента 2019.

Travel Advisor – патувања

Посетете го нашиот канал на YouTube

Фото албум-јужна Америка , „како да сте на друг континент“ 🙂

7 места со најдобар поглед на поларната светлина

Лондонски атракции а “free”…