Музички фестивали во Европа 2019.

Музички фестивали во Европа 2019.

 

Од бисерни плажи и блескави сини води, до разновидни сценски позадини, не е ни чудо што музичката фестивалска сцена се шири секоја година.Музички фестивали во Европа 2019.

Многу љубители на музика што  доаѓаат во Европа за да го почуствуваат врвениот микс на музика и одмор. Тука се Најдобрите музички фестивали во Европа 2019.

Primervera Sound

Primervera е дестинација за љубителите на музиката. Оваа година таа има една од највозбудливите линии со Arctic Monkeys, Björk, Nick Cave и Bad Seeds, The National, Lorde, Migos, кои го предводат 19-то издание.Музички фестивали во Европа 2019.

Tomorrowland

Еден од најпопуларните танцови фестивали во светот. Тој е уникатна  лига и секоја година сцената станува се поголема и поголема. Оваа година перфомансите се Carl Cox, Steve Aoki, Axwell , Ingrosso, Fatboy Slim, and Paul Oakenfield,  и многу други.Музички фестивали во Европа 2019.

Exit

Exit, се одржува во тврдината над Нови Сад, Србија. Тоа е настан што нема да го заборавите подолго време. Оваа година ќе настапат , Ziggy Marley, Fever Ray, Alice Merton and Richie Hawton.Музички фестивали во Европа 2019.

Sonar

Барселона добива репутација како дестинација за европски фестивали. Сонар брзо ја заслужува репутацијата како еден од најинтересните фестивали . Годинава оваа линија ги вклучува Bonobo, Gorillaz , LCD Soundsystem,  Diplo  и многу други.Музички фестивали во Европа 2019.

Outlook

Еден од најпопуларните фестивали во Хрватска, Outlook се слави  десетти роденден оваа година! Фестивалот има прекрасна сценографија.  Dizee Rascal, Wiley, Ghostface Killah, Loyle Carner, Giggs, Roots Manuva, and Goldie , и уште многу,многу урбани легенди.Музички фестивали во Европа 2019.

Sziget

Фестивалот трае десетици дена и се смета за еден од најдобрите во Европа, се одвива на Дунав, островот во Будимпешта. New Rules’ singer Dua Lipa and Damon Albarn’s animated band of primates, Gorillaz, Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Kygo and Mumford and Sons се некои од учесниците.

Музички фестивали во Европа 2019.

Деновиве во Белград беше одржан и концерт на познатиот виолинист и диригент Andre Rieu и покажа уште еднаш дека и на балканските простори музиката и патувањето се повеќе одат заедно кон иста цел , добра забава.

Travel Advisor

YouTube

Египет – Хургада топ дестинација

Малта – атракции и занимливости

City Break ,City Break ,City Break …