5 osnovnih savjeta za sigurno putovanje

5 причини за да патувате почесто

Патувањето е многу полесно отколку што изгледа за оние кои не патуваат често. Патувањето нè учи нови работи, нè менува и нè прави подобра личност со поширок поглед на светот. Овде издвојуваме 5 причини...
Подарок за оние кои често патуваат

Подарок за оние кои често патуваат

Се ближи времето на празниците и подароците. Дали сакате да му подарите нешто на некому кој најмногу од се сака да патува? Еве ги нашите идеи за подароци кои би му се допаднале на...
Маурициус во Декември ...

Маурициус во Декември …

Маурициус - парче од рајот што ги фасцинира сите што ја допреле неговата магија. Самото име на островот го сугерира за тропскиот луксуз, спокојството и можноста за комплетен одмор. Маурициус ќе ве фасцинира, ќе се...

Време е да се размислува за декемвриските дестинации

Знаењето на тоа кои места треба да се посетат во Европа за време на вашето патување во зима, навистина може да има големо влијание врз тоа како ќе си поминете на тоа патување. Со...

И децата сакат да патуват

Зошто сакаме да патуваме? Не постои едноставен одговор на тоа прашање. Сликите од патувањата сочинуваат еден вид богатство кое не може да се  споредува со кое било друго богатство. Многумина ќе речат дека парите истрошени...
Летна симбиоза , книга и плажа !!!

Летна симбиоза , книга и плажа !!!

Има илјадници книги за морињата и океаните, но ние одбравме неколку наслови за да ве потсетиме ако сте во дилема околу книгите за на плажа . Овие книги по жанр се мешавина на фикција,...
Најдобрите „спа“ во светот - No.1. Mauritius

Најдобрите „спа“ во светот – No.1. Mauritius

  Спа и велнес туризамот го става вашето здравје и благосостојба во центарот на вашето патување. Здравствениот туризам треба да вклучува здрава храна, вежбање, спа третмани и можности да ја доживеете или проширите вашата духовност...
Пет совети , како до „last minute„

Пет совети , како до „last minute„

  Како да пронајдете одлични патни аранжмани во последен момент- last minute. Со оваа истражување ќе им докажеме на нашите корисници дека тие аранжмани можат да се најдат. Со овие 5 совети за да најдете...
Виена 2019 уметност на убавината

Виена 2019 уметност на убавината

  Уметноста и културата во Виена отсекогаш билe привлечни за сите нејзини гости. Новите музејски поставки и изложби, концерти, театарски претстави, мјузикли и пловењето до Братислава се само дел од богата понуда што ги очекуваат...
Венецијанскиот карневал-убавината со маска

Венецијанскиот карневал-убавината со маска

  Историјата на карневалот во Венеција Во карневалските денови, благородниците можеа да се облечат како слуги, а слугите  како благородници. Жените и мажите можеа да ја заменат својата облека и да ги дознаат тајните на спротивниот...