Искуство од прва рака, како изгледа Вал Торенс

Искуство од прва рака, како изгледа Вал Торенс

Искуство од прва рака како изгледа Val Thorens? Вал Торенс  кој се наоѓа во Долината Tarentaise , Savoie, Француски Алпи,  се наоѓа на надморска височина од 2300м, е највисокиот скијачки град во Европа. Тој се...
„Bad Kleinkirchheim„ - Сончевата страна на алпите

„Bad Kleinkirchheim„ – Сончевата страна на алпите

Добредојдовте во регионот Bad Kleinkirchheim Неверојатните бањи и езера, забава од планински авантури: откријте ја возбудата на оваа неверојатно место , на сончевата страна на Алпите! Регионот Бад Клинкирхајм сјае со посебно светло есента. Со своите уникатни златни...

Алпски начин на живот – „Денови на Белиот бисер„

Скијање на сонце, меѓународни врвни актери, готвачи-ѕвезди и 270 километри писта. За време на попладневните часови уживајте во сончевите зраци и едноставно уживајте во животот. Скијањето на сонцето во австриските планини ви нуди можност да...
Уживајте во „Tignes“ ски-центар ремек дело на природата

Уживајте во „Tignes“ ски-центар ремек дело на природата

Опис Исто како што Париз ја има Ајфеловата кула, а Лондон го има "Биг Бен" и Њујорк Статуата на слободата, кога станува збор за Тињес, тоа се езерото Тињес, глечерот Гранде Мот и неговата хидроелектрична...
Венецијанскиот карневал-убавината со маска

Венецијанскиот карневал-убавината со маска

  Историјата на карневалот во Венеција Во карневалските денови, благородниците можеа да се облечат како слуги, а слугите  како благородници. Жените и мажите можеа да ја заменат својата облека и да ги дознаат тајните на спротивниот...
Венеција наскоро со влезници

Венеција наскоро со влезници

  Градот  Венеција зафаќа површина од 414 квадратни километри со густина на население од  околу 630 жители по к.к. По големина е 11-ти по ред град  во Италија. Во градот  живее 271.000 локално население. Туризмот е...
Ски центар

Ски центар Valfréjus – забава за сите

Valfréjus е млад и динамичен ски центар со атрактивни цени. Се наоѓа непосредно на италијанско - француската граница, прв ски центар зад тунелот Frejus. Големата надморска височина гарантира добри снежни услови од Декември до Април. Поголемиот...

Скијачки центар Tignes

Опис Исто како што Париз ја има Ајфеловата кула, а Лондон го има "Биг Бен" и Њујорк Статуата на слободата, кога станува збор за Тињес, тоа се езерото Тињес, глечерот Гранде Мот и неговата хидроелектрична...
Вал Торенс

Вал Торенс – ресорт каде среќата е филозофија

Во Вал Торенс среќата е филозофија која доаѓа во сите облици и големини и тоа од 18-ти Ноември до 8-ми Мај. Од 2012 година, Вал Торенс е посветен на тоа одморалиштето да стане место...